2. ZŠ se stala Fakultní školou Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Když naše žákyně dovezly bronz ze soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, radovali jsme se s nimi a velmi srdečně jim gratulovali. To jsme ještě netušili, že pro naši školu dívky získaly úžasnou možnost dalšího rozvoje, totiž že nás díky nim osloví ke spolupráci samotná Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice a podepsáním Memoranda dostaneme příležitost nést označení „Fakultní škola Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice“. Od 18. května 2022 jí jsme! A co to pro nás znamená? Budeme rozvíjet vzájemnou spolupráci v oblasti podpory našich talentovaných žáků, kterým budou umožněny exkurze a praktické demonstrační workshopy přímo na jejich fakultě. To je velká příležitost posunout naše žáky v oblasti přírodních věd. Ve velmi moderně zařízených prostorech si tak vyzkouší pokusy, k nimž by se normálně nedostali. Budeme si nyní přát, aby se našlo mnoho dalších, v nichž zajímavé pokusy a experimenty vzbudí zájem o tak zajímavý obor, jakým chemie a biologie beze sporu jsou.