Úspěšné fotbalové týdny!

V uplynulé době se konaly fotbalové soutěže hned ve třech kategoriích. Pojďme se na jejich výkony podívat detailněji.

  1. Kategorie (žáci 1.- 3. třída) – A. Stříteský, J. Krátký, A. Zaal, K. Kocourek, A. Renčín, M. Novák, A. Kladiva, T. Brůna, O. Kroulík, F. Unčovský

Oblastní kolo se konalo 12. dubna v Litomyšli. Na začátku kluci odehráli vyrovnané utkání se sousední školou T. G. Masaryka, které i přes některé šance nakonec přineslo bezbrankovou remízu. Postupně se ukázalo, že nejtěžšího soupeře jsme potkali hned na začátku a kluci po dobrých výkonech, kdy porazili ZŠ Sloupnice a ZŠ Trstěnice vždy rozdílem čtyř branek, postoupili do semifinále z prvního místa v naší tabulce. V něm se střetli se školou z Dolního Újezdu a po bojovném výkonu a vítězství 2:0 mohli slavit postup do finále. Zde nás čekala odveta úvodního zápasu. Tentokrát zápasu nechyběly góly, bohužel však padaly pouze do naší branky a soupeř nás porazil 2:0. Naši nejmenší fotbalisté si zaslouží velikou pochvalu za předvedené výkony a krásné druhé místo jim zařídilo postup do okresního kola.

Výsledky :

 Skupina:      ZŠ U ŠKOLEK 0:0  ZŠ T.G. MASARYKA

  ZŠ U ŠKOLEK 4:0 ZŠ SLOUPNICE (Kocourek 3x, Kroulík)

  ZŠ TRSTĚNICE 1:5 ZŠ U ŠKOLEK  (Kocourek, Stříteský 2x, Krátký, Kladiva)

Semifinále:  ZŠ U ŠKOLEK 2:0  ZŠ DOLNÍ ÚJEZD 2:0 (Stříteský, Novák)

Finále:         ZŠ U ŠKOLEK 0:2 ZŠ T.G. MASARYKA

Okresní kolo se konalo 29. dubna ve Svitavách. Tomáš Brůna se bohužel kvůli nemoci nemohl turnaje zúčastnit. V úvodním zápasu naši fotbalisté nestačili na soupeře a prohráli 1:3 (ZŠ Masarykova Polička). Následně se kluci dostávali do tempa a formy a v druhém zápasu dokázali uhlídat hubený náskok a zvítězit 1:0 (ZŠ Felberova Svitavy). Do třetího utkání jsme vstupovali s tím, že pokud chceme postoupit ze skupiny, musíme vyhrát. Na soupeře z Jevíčka kluci vletěli a jejich bojovnost přinesla kýžený výsledek. Jednoznačná výhra 5:1 posunula kluky do semifinále. V něm nás čekal již dobře známý soupeř a „rival“ ze ZŠ T. G. Masaryka v Litomyšli. Hned z rozehry si vzal Kryštof Kocourek míč a nasměroval si to k brance soupeře. Obešel tři hráče a povedlo se mu skórovat hned v prvních sekundách zápasu. Soupeř se s obdrženou brankou dlouho vyrovnával, nám se však nepodařilo náskok navýšit a z jednoho závaru před naší brankou soupeř vyrovnal. Do konce utkání byla cítit nervozita, avšak žádný z kluků nenechal soupeři ani metr hřiště „zadarmo“. Závěrečný hvizd rozhodčího za stavu 1:1 znamenal jediné- o vítězi rozhodne penaltová loterie. Hrdinou se stal Tonda Zaal, který jednu penaltu chytil a zároveň rozhodující proměnil a náš tým tak mohl slavit postup do finále. Zde nás čekal soupeř ze základní skupiny – ZŠ Masarykova Polička. Kluci, namotivovaní vidinou postupu do krajského kola, odehráli lepší zápas. Bohužel se jim však nepodařilo dát gól i přes pár šancí v prvním poločasu. Rozhodující moment nastal v půlce druhého poločasu, kdy soupeř skóroval dva rychlé góly z pěkných střel ze střední vzdálenosti a naši již neměli sílu cokoliv s utkáním udělat. Na závěr náš oponent ještě upravil skóre na konečných 3:0. Soupeři gratulujeme a přejeme úspěch v krajském kole. Musím před kluky smeknout klobouk, protože předváděli krásné výkony a zároveň reprezentovali naši školu i po stránce fair play!

Výsledky:

Skupina:     ZŠ U ŠKOLEK 1:3 ZŠ Masarykova Polička

ZŠ U ŠKOLEK 1:0 ZŠ Felberova Svitavy

ZŠ U ŠKOLEK 5:1 ZŠ Jevíčko

Semifinále: ZŠ U ŠKOLEK 1:1 (3:2 na penalty) ZŠ T.G.Masaryka Litomyšl

Finále :        ZŠ U ŠKOLEK 0:3 ZŠ Masarykova Polička

II. Kategorie (žáci 4. -5. tříd) A. Zaal, J. Friedl, J. Zavřel, F. Rumler, O. Štyndl, S. Antesová, S. Hájek, K. Píša, A. Pávek

Oblastní kolo se konalo 19. dubna v Litomyšli. Naši žáci předváděli hezký fotbal a snad jedinou překážkou bylo finále, ve kterém prohrávali 1:0. Utkání s Dolním Újezdem nakonec otočili a vyhráli 4:1. Všechny zápasy se jim podařilo vyhrát a celkové skóre 22:2 potvrzuje, že si prvenství zasloužili.

Výsledky:

Skupina:     ZŠ U ŠKOLEK  4:1  ZŠ TRSTĚNICE 4:1 (Píša 2x, Štyndl, Rumler)

T. G. MASARYKA 0:4 ZŠ U ŠKOLEK 0:4 (Friedl 2x, Píša, Rumler)

ZŠ U ŠKOLEK 8:0 MASARYKOVA ZŠ MORAŠICE (Friedl 3x, Rumler 3x, Zavřel 2x)

Semifinále : ZŠ U ŠKOLEK  2:0 ZŠ ZÁMECKÁ (Píša 2x)

Finále:          ZŠ DOLNÍ ÚJEZD 1:4 ZŠ U ŠKOLEK (Rumler 3x, Friedl)

Okresní kolo se konalo 30. dubna v Moravské Třebové a náš tým v něm ukázal dvě tváře. Úvodní dvě utkání snesla hra našich hráčů to nejtvrdší měřítko a po krásné týmové hře v obou případech odcházíme jako vítězové. Do třetího utkání jsme vstupovali s jistotou postupu ze skupiny a vše vypadalo na hladký průběh, kdy jsme vedli již o dvě branky. Soupeři se přesto podařilo vyrovnat a někteří naši hráči se s tímto výsledkem nedokázali vyrovnat v hlavách a jejich chování nebylo zrovna příkladné. Remízový výsledek nás posunul do semifinále z prvního místa, kluci a Sabča mohli hodit závěrečný zápas za hlavu a věnovat se důležitému zápasu o postup do finále. Utkání bylo opatrné z obou stran a nikdo nechtěl udělat chybu. Každý tým skóroval jednou a na řadu tak přišly pokutové kopy. Někteří kluci již tento moment zažili minulý rok, kdy kopali penalty o postup do krajského kola a opět to bylo proti ZŠ Felberova Svitavy. Bohužel v napínavém rozstřelu i tentokrát naši „borci“ odcházeli poraženi. Velkým zklamáním to však nekončilo, stále byla vidina medaile a poháru za 3. místo. Bylo těžké všechny namotivovat, navzdory tomu jsme se šli o třetí místo „poprat“. V závěrečném utkání nás čekal soupeř ze skupiny ze ZŠ Palackého v Moravské Třebové. Zde přišlo velké zklamání a ukázala se druhá tvář našeho týmu. Vůbec by nikomu nevadilo, ani rodičům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu, kdyby se prohrálo po odpracovaném výkonu. Bohužel se nám tolik nedařilo a většina hráčů začala „kopat“ okolo sebe. Vulgární chování k rozhodčímu, soupeři a podobná nevhodná gesta byly černou kaňkou na výkonech všech hráčů na těchto dvou turnajích. Doufám, že se někteří ze svého chování ponaučí. Do sportu emoce patří, toto však bylo za hranou. Snad své jednání budou mít možnost napravit následující rok!

Skupina:     ZŠ U ŠKOLEK  4:2 Na Lukách Polička

                   ZŠ U ŠKOLEK  3:0 TGM Svitavy

                   ZŠ U ŠKOLEK  3:3 Palackého Moravská Třebová

Semifinále: ZŠ U ŠKOLEK  1:1 (penalty 5:6) Felberova Svitavy

O 3. místo: ZŠ U ŠKOLEK  2:4 Palackého Moravská Třebová

IV. kategorie (žáci 8.- 9. tříd) V. Perepelycja, V. Kovář, V. Jetmar, J. Elčkner, M. Zehnálek, T. Novák, J. Chlup, D. Čermák, P. Píša

Skupinová fáze byla úspěšná a kluci dokázali zvládnout vítězně všechna tři utkání. Nejvíce nám dal zabrat soupeř ze školy T.G. Masaryka. Nakonec jsme utkání zvládli, i když jsme byli nuceni otáčet nepříznivý výsledek, a soupeři naštěstí nebyl uznán gól, který vsítil jeden z hráčů za použití horní končetiny. V semifinále kluci předvedli koncentrovaný výkon a soupeře nepustili téměř k žádné šanci. Vojta Kovář zařídil dva góly, a tak kluky čekal souboj o postup do okresního kola. Soupeř ze ZŠ Lubná-Sebranice byl vyrovnaný soupeř a dalo se čekat, že utkání rozhodne množství individuálních chyb. Těch jsme udělali nakonec více my. V jednom případě jsme se zapomněli vrátit s obráncem, který nikým nebráněný mohl zakončit. Do poločasu se nám povedlo vyrovnat, když perfektně rozehraný rohový kop zužitkoval Jenda Chlup, který si krásným výskokem našel míč ve vzduchu a hlavičkou ho uklidil do branky soupeře. V druhé půli se pěknou individuální akcí prosadil jeden z hráčů soupeře a nám se i přes veškerou snahu již nepodařilo na inkasovaný gól odpovědět. Vidinou postupu zklamaní kluci nakonec skončili na druhém místě, přesto si však zaslouží pochvalu za předvedené výkony a reprezentaci školy!

Skupina:      ZŠ U ŠKOLEK 2:0 GYMNÁZIUM ALOISE JIRÁSKA (Píša, Novák)

                    ZŠ U ŠKOLEK 2:1 ZŠ T.G. MASARYKA (Perepelycja, Kovář)

ZŠ U ŠKOLEK  3:0MASARYKOVA ZŠ MORAŠICE (Čermák 2x, Perepelycja)

 Semifinále: ZŠ U ŠKOLEK  2:0ZŠ TRSTĚNICE (Kovář 2x)

 Finále:         ZŠ U ŠKOLEK 1:2ZŠ LUBNÁ – SEBRANICE (Chlup)