Pozvánka – Známí neznámí spisovatelé a ilustrátoři mezi námi

Co se vám vybaví, když uslyšíte slova Litomyšl a spisovatelé? Také to máte tak, že Božena Němcová, Alois Jirásek a možná Magdalena Dobromila Rettigová? Pak právě k vám směřuje projekt Známí a neznámí spisovatelé a ilustrátoři mezi námi. Městská knihovna Litomyšl ve spolupráci s naší školou si dala za cíl seznámit veřejnost s autory, kteří žijí a tvoří v Litomyšli a okolí a mnozí je neznáme, což je velká škoda.

Během roku jednotlivé třídy přečetly knihu konkrétního autora. S autorem či ilustrátorem se pak žáci sešli, besedovali o tvorbě i jeho životě a vše zpracovali tak, aby se s vámi podělili o zajímavé informace. Kdy a kde se o tématu můžete dozvědět více?

Když si na pátek 24. května 2024 dopoledne naplánujete klidnou procházku litomyšlským Smetanovým náměstím, objevíte v čase od 9 do 13 hodin (menší děti jen do 12 hodin) v podloubí či přilehlých uličkách postery s logem projektu a u něj žáky, kteří budou informace o jednotlivých tvůrcích různými způsoby prezentovat. Možná zjistíte, že některé z tvůrců potkáváte běžně na ulici, jen netušíte, jak talentovaní jsou. Nebo že třeba máte doma knížku, jejíž autor bydlí nedaleko vás.

Těšíme se na vás v pátek 24. května na náměstí!