Úspěšný 2. ročník školního turnaje Bumbác ballu

Atmosféra plná nadšení a sportovního ducha zaplavila školní halu ve dnech 21. a 22. prosince, kdy se odehrál druhý ročník školního turnaje ve hře Bumbác ball. Rekordní účast 12 týmů, což představovalo více než 60 žáků druhého stupně (6. – 9. tříd), byla jasným důkazem rostoucí popularity této soutěže. Celkově se odehrálo neskutečných 40 zápasů po 10 minutách.

Turnaj začal vylosováním týmů do dvou skupin, v nichž každý tým odehrál 5 zápasů. Atmosféra byla nabitá energií, diváci povzbuzovali své týmy a výkony hráčů překonaly veškerá očekávání. Po skupinové fázi následovaly zápasy o umístění a play off.

Vyvrcholením turnaje byly zápasy o 3. místo a finále, které se odehrály ve čtvrtek po obědě.

V boji o třetí místo se střetli Jamalové (Čermák S., Dvořák T., Horáček J., Sitař J., Tměj A., Pohorský M.) a Uctívači Fida (Kodýtek A., Čermák D., Fousek K., Vojta, Cafourek J.).  Oba týmy předvedly vyrovnaný výkon, ale v závěrečném tažení triumfovali Uctívači Fida.

V napínavém finále se potkali hráči Brutální kombajn (Novák T., Elčkner J., Poláček T., Chlup J., Rychtařík M., Zachař D.) a Road meni (Perepelycja V., Broulík A., Kalousek L., Niederle O., Šeda M., Do M.). Hráči Brutálního kombajnu jasně dominovali od začátku do konce zápasu a zcela zaslouženě vyhráli!

Po finále proběhlo vyhlášení, kde byly týmy odměněny za své výkony. Následně se uskutečnil dlouho očekávaný zápas mezi vítězi turnaje a týmem ALL STARS (tým složený z učitelů). Učitelé, kteří loni utrpěli porážku od žáků, do tohoto zápasu vstoupili s odhodláním ukázat, že se od té doby zlepšili. S vyšším sebevědomím a novými herními strategiemi se snažili změnit nepříznivý průběh minulého střetnutí. I přes jejich snahu se jim nepodařilo žáky porazit. Brutální Kombajn opět předvedl svou vynikající formu, na turnaji si dokázali poradit s každým týmem, který se jim postavil do cesty.

Tento turnaj byl nejen skvělou příležitostí pro sportovní rivalitu mezi týmy, ale také pro posílení pout mezi žáky a vytvoření nezapomenutelných zážitků. Všem účastníkům, divákům a organizátorům patří velké poděkování za jejich nadšení, podporu a úsilí při uskutečnění tohoto fantastického turnaje.

Za hlavní organizátory turnaje Jiří Paclík a Matěj Matoušek.