Záhada spisovatele Karáska je vyřešena

Valentýnský čas patřil detektivnímu vyšetřování záhady spisovatele Karáska, což je zdárně secvičená divadelní hra větších a zkušenějších herců z našeho kroužku ŠMRNC.

Konečně se nám to podařilo. Starší divadelníci se sešli v plném počtu a mohli se během ledna vrhnout na nacvičení hry Záhada spisovatele Karáska, kterou původně chtěli hrát již před Vánoci. Bohužel neustále byl někdo nemocný a vystoupení se muselo přepsat a odložit. Nakonec se podařilo sejít se, nacvičit vše a také vystoupit. Tentokrát se nejednalo o historické cestování časem, pohádkový příběh, ale šlo o pořádnou detektivku, kde nechyběla mrtvola, ambiciózní detektiv, nešikovný lékař a vrah v podání ředitele a spisovatele v jedné osobě.

Týden 11. února – 17. února 2023 byl tedy pro starší žáky ze ŠMRNCu náročný. Během těchto dnů odehráli novou inscenaci celkem pětkrát. Čtyři představení byla pro žáky naší školy a prozatím poslední večerní vystoupení bylo pro rodiče, příbuzné a fanoušky našeho divadla.

Hra se velmi povedla a divadelníci si vždy užívali potlesk diváků. Na každém vystoupení byl ještě jeden velký potlesk věnovaný Janu Kratochvílovi z 5. třídy, který v divadle hraje, ale napsal tuto divadelní hru.

Všem moc děkujeme za výkony a těšíme se na další společné tvoření.