17.6. jsme vyměnili školní lavice za den plný objevů a vyrazili jsme na školní výlet do Brna. Našim cílem byl vyhlášený zábavní vědecký park VIDA! science centrum, kde na nás čekal program nabitý zábavou i poznáním.
Hned po příchodu se děti vrhly do prozkoumávání stovek interaktivních exponátů. Mohly si na vlastní kůži vyzkoušet, jak vzniká oceánská vlna, jaké to je moderovat počasí v televizi, nebo jak fungují nejrůznější fyzikální zákony. Pravidlo „nedotýkat se“ tady rozhodně neplatilo – naopak, všechno se muselo pořádně otestovat! Zlatým hřebem celého dne byl speciální naučný program s názvem Pod tlakem. Usazeni v divadelním sále sledovali žáci napínavou Science show plnou pokusů. Mnozí ani netušili, co všechno dokáže zdánlivě neviditelný atmosférický tlak.
Výlet se maximálně vydařil. Vrátili jsme se domů plní dojmů a hlavně s vědomím, že věda rozhodně není žádná nuda, ale jedno velké a napínavé dobrodružství!




























