Užili jsme si Den pohádkových a filmových postav

K Vánocům patří neodmyslitelně pohádky. A protože venku sníh roztál a počasí spíš připomíná jaro, dobrou náladu je těžké si udržet, pokusili jsme si vytvořit tu správnou atmosféru pomocí kostýmů a pohádkových písniček.

Představte si – přicházíte ráno do školy a na chodbě potkáte Pana Tau, za ním běží skřítek, málem se srazíte s Fionou a na rohu si povídá pejsek s kočičkou. Tak podobně to u nás vypadalo. Všichni se smáli, když viděli kostýmy ostatních, obdivovali nápaditost a pestrost, hledali dvojníky. Například Patů a Matů se sešlo hned několik párů… Hned po zahájení vyučování na žáky a učitele čekal rozhlasový kvíz s melodiemi z večerníčků. Člověk si říká, že má české večerníčky v malíčku, ale když slyšíte samotnou melodii, není vždy snadné poznat, s jakým filmem se pojí. A o velké přestávce jsme se všichni sešli v tělocvičně, abychom ocenili úspěšné řešitele kvízu. Věřili byste, že z celé školy dokázala poznat všech deset melodií jen jediná žákyně – Nikolka Stříteská ze 3.B. Za svůj výkon dostala čokoládu, zaslouží si opravdu velkou gratulaci! Oceněni byli samozřejmě i další úspěšní řešitelé. Užili jsme si také přehlídku pohádkových modelů. Příjemnou pohodu dokonale umocňovala vůně čerstvě upečených perníčků, které žáci od rána tvořili ve cvičné kuchyňce.

Zkrátka úsměv střídal úsměv, tematický den splnil svůj účel a my už se těšíme, až se o Vánocích zastavíme a v klidu nějakou pohádku zhlédneme. I vy mějte dobrou náladu a užijte si vánoční pohodu!